Jaká jsou vaše trápení? Koučinková témata

Jaká jsou vaše trápení? Koučinková témata

Minulý týden jsem natáčela jeden podcast, kde jsem dostala otázku, jaká témata klienti nejčastěji řešili v době covidu. Odpověď najdete níže. To mě přivedlo k tomu, abych napsala článek o tom, s jakými tématy klienti chodí stále a čeho se to vlastně týká. S čím vším mohu pomoci. Často totiž slýchám, že s tímto mám přijít? Vždyť je to banalita …. nebo, to se přeci nemůže změnit. Více o tom, proč lidé nenavštěvují kouče ZDE.

Na úvod bych také ráda zmínila fakt, že to, co se může tvářit jako banalita pro jednoho, rozhodně nemusí být banalita pro druhého. Proto, když vás něco trápí:

🎯neposuzujte se s ostatními

🎯nehodnoťte se – že vy s tím problém máte a jiní ne – že vy jste ti špatní (jen prostě vám toto vadí, vám toto nesedí a tečka)

🎯dovolte si se na to s koučem podívat a pustit to

👉Jedině tak se můžete pohnout z místa. Tím, že budete před něčím zavírat oči, co ve vás probouzí silný emoční náboj, když to budete popírat, stejně tomu budete dávat pozornost.👉 A vy již víte, že čemu dáváte pozornost, to roste. Když ale zpracujete danou záležitost, můžete to, co se vám nelíbí, ignorovat a nedávat tomu energii. Čímž nezamezíte to, aby se to dělo, ale vám to již bude jedno.

Další fakt je, že většina vzorců vznikla v dětství a my rozumově netušíme proč a jak. Ani není třeba nad tím dlouhosáhle hloubat sami. Důležité je udělat volbu, co chci a co již žít nechci. A v tomto procesu vám pomohu za mnohem kratší čas. Nebo zjistíte, že jde změnit to, s čím jste si mysleli, že se nevyrovnáte nikdy.

👉A proč je na to se fajn podívat a zpracovat? Protože vás to většino brzdí na vaší cestě životem.

👉A protože víte, že to většinou souvisí s emocemi, rádi děláte to, že se citově obrníte. A hledáte prožitky v adrenalinových aktivitách či jiných fyzických uvolněních, abyste měli pocit, že vůbec žijete. Něco jiného jsou nezdravé emoční reakce v běžných situacích a něco jiného je emoce vnímat. To následně vede k nemocem.  A jak často si je lidé rádi vybírají, než aby něco prožívali?

Nyní již k tématům (výčet zdaleka není konečný, snad ani nikdy nemůže 🙂)

👇👇👇

pocity viny – odpuštění

sebeláska, sebepřijetí

laskavost k sobě samé / samému

vybírat si pro sebe není sobectví

vyhoření

nový start

snaha být správně – být ten hodný / ta hodná

citová uzavřenost (viz již zmíněné)

pocity beznaděje

strach z bolesti

ego

vztahová oblast

nastavení si vlastních hranic

neumím se ocenit – nadstandartní výkony jsou pro mě normou

neumím si říct o peníze

bojím se, abych to dokázal / dokázala – to pro ce se rozhodnu, když s tím někdo nesouhlasí

přesun z role oběti do role tvůrce

všichni mi ubližují / všichni mě chtějí okrást / stále se mi děje to a to a já zs to nemůžu ( souvisí s rolí oběti)

neumím žít sám / sama

nevěřím si – sebevědomí, pochybuji o sobě

No a konečně k tomu, co lidé řešili za doby covidu?

👇👇👇

strach o zdraví, strach ze smrti

strach z nejistoty

existenční strach

vztahové problémy

co je a co není správné

chaos, změna

přenastavení hodnot a priorit

Hmmmm, našli jste se někde? Kdoby ne… Jsme lidi. Teď už ale máte možnost, co s tím. Ráda vám pomohu s vašim trápením, ať už se tváří jako něco vážného, a nebo jako banalita či váš vrtoch.

Krásné dny, Petra